نه ترامپ و نه پدر و جدِّ ترامپ!

فرازی از سخنرانیِ دیروزِ  سیّد حسن نصرالله: 
     
«ما از رئیس‌جمهورِ تازۀ آمریکا نمی‌ترسیم. سال ۱۹۸۲ که ما حزب‌الله را با چند ده نفر تأسیس کردیم، صدهزار نیروی اسرائیلی و بیست و پنج هزار نیروی آمریکایی، فرانسوی و ایتالیایی داخلِ لبنان بودند و ناوِ نیوجرسی و… در آب‌های ما حضور داشت. امام خمینی به آن نُه نفری که به دیدارشان رفته بودند، گفت: نه منتظرِ ما و نه منتظرِ هیچ‌کسِ دیگر نمانید و اگر مقاومت کنید، من پیروزی را در پیشانیِ شما می‌بینم. ما سال ۲۰۰۰ پیروز شدیم، سال ۲۰۰۶ که «جرج بوش» آمد و بارِ دیگر، اسرائیل و همۀ آن کاروان‌های نظامی را سراغِ ما فرستاد، پیروز شدیم، در سوریه نیز پیروز خواهیم شد و نگران نیستیم. نه «ترامپ» و نه پدر و جدِّ ترامپ و نه جرج بوش و نه پدر و جدِّ جورج بوش و نه هیچ‌کدام از این نژادپرستان، نمی‌توانند به شجاعت، اراده، ایمان یا اعتقادِ کودکانِ ما ضربه بزنند تا چه رسد به مردان و پیرانِ ما! ما به هیچ‌وجه نگران نیستیم بلکه خوش‌بین هستیم چون وقتی یک احمقِ متجاهر در کاخِ سفید مستقر شود، ابتدای گشایشِ کارِ مستضعفانِ جهان است.» متنِ کامل (+)

 

_ این مَرد را بسی دوست می‌دارم! (حَفَظهُ الله)

_ تلویزیونِ خیلی جمهوری و خیلی اسلامی‌مان، سخنرانیِ سیّد را پخش کرد؟! زیرنویس رفت؟!  

_ هر از گاهی این قطعه را تماشا و کیف می‌کنم:

 

 

_ ترجمۀ این قطعه:

«امروز می‌خواهیم به همۀ آن‌ها، آمریکا، اسرائیل و انگلیس _که بیش‌ترین سهم را در این بازی دارد_ و دست‌نشانده‌های آن‌ها در کشورهای منطقه، همۀ دشمنان و همۀ دوستان، حقیقتی را بگوییم که با خون نهادینه شده است. این طور نیست که فقط بالای منبر بگویمش. این حقیقت با خون نهادینه شده است که: امروز، در روزِ قدس؛ آخرین جمعۀ ماهِ مبارکِ رمضان ۲۰۱۳ میلادی، ما شیعیانِ علیّ‌بن‌ابی‌طالب در جهان از فلسطین، ملّتِ فلسطین و مقدّساتِ امّت در فلسطین دست برنخواهیم داشت. به ما بگویید: رافضی، تروریست، جنایت‌کارهر چه می‌خواهید بگویید و ما را هرجا که یافتید و در همۀ جبهه‌ها و بر درِ هر حسینیّه و مسجد بکشید امّا ما شیعیانِ علیّ‌بن‌ابی‌طالب فلسطین را تنها نخواهیم گذاشت و ما حزب الله در این میان، کسانی هستیم که در دلِ پروژۀ مقاومت بزرگ شده‌ایم. کودک، نوجوان و جوان بوده‌ایم که با این راه خو گرفته‌ایم، بزرگ شده‌ایم، رشد کرده‌ایم و قد کشیده‌ایم. مبارزه با پروژۀ صهیونیسم و دفاع از این امّت، فلسطین، قدس، مقدّسات، لبنان و کرامت و استقلالِ لبنان با گوشت و خونِ ما آمیخته شده و آن را از پدران و اجدادِ خود به ارث برده‌ایم و آن را برای فرزندان و نسلِ خود به میراث خواهیم گذاشت. در این راه هزاران شهید، بهترین شهیدان؛ از سیّد عبّاس تا شیخ راغب و حاج عماد را تقدیم کرده‌ایم. پاره‌های جگرمان و عزیزانمان به شهادت رسیده‌اند! پس روزِ قدس را با این سخن، خطاب به همۀ جهان به پایان می‌برم:
ما در حزب‌الله مسئولیّت‌های خود را _هر اندازه که بر عهدۀ ماست_ بر عهده می‌گیریم و ما؛ حزب ‌اللهِ شیعۀ امامیَّ اثنی عشری از فلسطین، قدس، ملّتِ فلسطین و مقدّساتِ این امّت دست برنخواهیم داشت.»

۶ موافق ۰ مخالف
وای یکی منو بگیره...

عاشق هستم جنابشان را!

بیا بغلم! :))

آخی...
خوب شد اینجا بودیا...
وگرنه از هوش می رفتم پخش زمین می شدم! :)))))

از دستِ تو! :)))

صداشون هم به شدت گیرا و حماسیه...

خدا حفظشون کنه برای جهان اسلام....

اِن‌شاءللّه!

سلام الله علیه 
حماسی 
شکوهمند
شیعی
و
عالی بود

گوارا!

سلام علیکم
خدا ایشانرا حفظ کند خیلی متشکرم خیلی لذت بردم

و علیکم السّلام؛

خواهش می‌کنم. خدا راشُکر!

نه منتظرِ ما و نه منتظرِ هیچ‌کسِ دیگر نمانید...
+بعضی وقتها اینقدر انعکاس صحبتهای سیدحسن نصرالله در ایران کمرنگ هست که آدم تصمیم میگیره یه سایت فارسی بزنه برای بیانات ایشون...
تحلیل هاشون در مورد منطقه واقعا خوب و خواندنی‌ست

بله!

البتّه آن منبعی هم که در متن گذاشتم، سایتِ خوبی‌ست.

عجب کلیپی بود منم کیف کردم :-)

نوشِ جانت! :)

خدا حفظشون کنه...

گاهی که خاطرات ایشون (سید حسن نصرالله) در مورد مقام معظم رهبری رو میخونم محبتم به ایشون بیشتر هم میشه...
این یکی از خاطرات ایشون هست از جنگ سی و سه روزه، اگر حوصله اش بود بخوانید:

در جنگ تموز (جنگ سی‎وسه روزه)، تحلیل‎ها حاکی از یک جنگ محدود بود. فکر می‎کردند چند تا ساختمان را می‎زنند، حملات محدودی برای آزادی اسرا انجام می‎دهند و تمام می‎شود، لکن از روز دوم تهاجم وسیعی را آغاز کردند و تقریبا همه‎جا را زدند. در اتاق عملیات بودیم و مقابله می‎کردیم. وضعیتمان خوب بود، ولی چند نفر از دوستان از نظر روحی و عاطفی ناراحت بودند. آیا اسیر گرفتن امل باعث این تهاجم و جنگ شده است؟ این سؤال ذهنمان را آزار می‎داد و بچه‎ها را در فشار روحی قرار می‎داد. هرچند این مسئله در اصل اداره جنگ و مقاومت تأثیری نداشت. در این شرایط حساس بود که پیام الهام بخش آقا، رسید: «این حمله از قبل تدارک دیده شده است. می‎خواستند در غفلت حزب الله تهاجم وسیع داشته باشند. همه‎جا را بزنند و بعد حمله زمینی بکنند و مسلط بشوند و شروط خود را تحمیل کنند. این‎هایی که رفتند اسیر گرفتند، لطف خدا بود، این جنگ احزاب است «ستبلغ القلوب الحناجر» اگر به خدا توکل کنند و مقاومت کنند پیروزند به آقای سید حسن نصرا... بگویید پیروزید و اگر در این جنگ پیروز شوید قدرتی می‎شوید که هیچ قدرتی در مقابلتان نمی‎ایستد. این را هم بگویید که آن‎ها می‎خواستند حمله کنند. اسیر گرفتیم جنگ را جلو انداختند و آخرین سفارششان هم این بود که به امام زمان (ع) توسل کنید.
این پیغام، بسیار الهام‎بخش بود. مشکل روحی و عاطفی ما را حل کرد. آن‎ را لطف الهی دانستیم و امیدوار به پیروزی شدیم. در سخنرانی‎ها هم گفتیم که دشمن از قبل برنامه‎ریزی برای حمله داشته و می‎خواستند در پاییز حمله کنند و لکن بعد از حادثه اسیرگیری حمله را به تابستان آوردند، وقتی ما این حرف را زدیم، خیلی از تحلیل‎گران سیاسی جهان عرب آمدند آن را تأیید کردند. آقای حسین هیکل در حمایت از این حرف مصاحبه کرد و گفت من هم اطلاع داشتم و در تحلیل به آن رسیده بودم. روزنامه‎های معروف جهان عرب هم این تحلیل را واقع‎بینانه معرفی کردند. از سیاسیون لبنان افرادی مثل میشل عون هم آن ‎را تأیید کردند. اما یک چیز برای خود من سؤال بود که آقا، این حرف را از کجا می‎دانسته و با چه دلیلی گفته است؟ 

بعد از جنگ، از طریق یکی از دوستان آن را از آقا پرسیدم. آیت الله خامنه‎ای فرموده بودند اطلاعات خاصی در این‎باره نداشتم. به ذهنم خطور کرد. گفتم این الهام خدایی است که به ذهن بنده‎اش جاری کرد. 

اِن‌شاءللّه.

بله؛ چند نمونۀ دیگر هم از این دست پیش‌بینی‌ها، از ایشان خواندم و شنیدم. خدا ایشان را هم حفظ کناد!

تکبیییییر

اللّه اکبر! :)

توی یکی از این گروه های تلگرامی مربوط به رشته مون که قرار بود مطلب خارج از موضوع نفرستند یه نفر فرستاد که نماینده زن(اسمشو نوشته بود ولی یادم نیست” مردم عسلویه یه نامه زده به روحانی که حق مردم بدبخت و بیچاره مارو به این عرب های فلسطینی نفهم نده و اینا همون عربای فلسطینی هستن که ایران خون براشون فرستاد پس فرستادن گفتن ایرانیا شیعه ان خونشون نجسه
این عربای فلسطینی همونایی ان که صدام مرد سه روز عزا اعلام کردن
همونایی ان که توی تیم فوتبالشون فلان نفر اسراییلی بازی میکنه و مارو قبول ندارن و چه و چه اخرشم نوشته بود درود بر این شیر زن!
منم براش زدم مردم عسلویه چه قدر بدبختن که یه همچین بی وجودی نمایندشونه
اوناهم داغ کردن که این چ وضعه صحبته و فلان
اخه یه نماینده اینو بگه دیگه خیلی زور داره اما خب وضعیت مملکت ما زیادی قاراش میش شده!

بله، مع الأسف!

نماینده جای خود، وزیرِ خارجه‌مان هم دستِ دشمن را می‌فشارد و با او شام می‌خورد و می‌خندد!

غیرت و شجاعت و اخلاص در این مرد موج میزند.
من واقعاً به وجد میام وقتی سخنرانی ایشان را گوش میکنم.

البته همون بهتر که تلویزیون سخنرانی ایشون را پخش نکند. چون ترجمه اش اصلاً قابل استفاده نیست. حرص آدمو در میاره...

در ایران، خبرگزاری ایسنا اولین کسی بود که سخنان ایشون را پوشش داد.

بله.


آن ترجمه هم بسیار بله! البتّه توقّعِ ترجمهٔ هم‌زمان را نداشتم. کمی بعدتر هم سخنرانی کامل پخش نمی‌شود. حتّی از «افق» که مدّعی‌ست...

متشکّرم.

کلا دولت که جوکی ایست بی نظیر در نوع خودش
و خنده های وزیر خارجه اش مارو کشته کرده

دوستم میگه انتظارت از مردم زیاده!

چه عرض کنم؟

خدا حفظش کنه این شیر مرد رو.. انشا الله خدا از عمر روحانی نماهای بی خاصیت کم کنه و به عمر این سید بزرگوار بیفزاید. روحانی باس اینطکی باشه! شیر مادرش حلالش باشه که یه تنه جلو  داعش و اسرائیل ایستاده. روحانی که  ایران رو تو برجام زمین گیر کرد..  الان امید همه شیعیان و مسلمونای دنیا به این سید بزرگواره..

آمین! باز هم الهی آمین!

اینطکی: اصفهانی گفتی؟ :)

نه قمی اصیل بود! الان ملت لهجه قمی اصیل رو دستگاه کردن.. با این ویدئوهایی که از امپراطور کوزکو اومده همه یه پا قمی اصیل شدن دیگه..

یا خدا!
نمی‌شناختم و نمی‌دانستم!!
سرچ کردم...

برای غریبه:
بله، ساکنِ مشهد هستم. سال‌هاست.
نخیر، نمی‌توانم قول دهم. فراموش می‌کنم.
بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِیمِ
الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد
وَ
عَجِّل فَرَجَهُم!
پیوند ها
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان