نخلای بی‌سَر

     تلویزیون تصاویرِ «محمّد جهان‌آرا»، «احمد متوسّلیان»، «حسن باقری» و... را نشان می‌دهد و از داستانِ خونینِ خرّمشهر می‌گوید. نگاه می‌کنم و می‌بینم هر کدام یک لشکر را در آن شرایط سخت فرماندهی می‌کردند، درحالی که سی سال هم نداشتند! به آن‌ها مرد می‌گفتند و الآن، به جماعتِ ذکورِ بی‌اراده، کودک و لای پَرِ قو بزرگ‌شدۀ ما هم مَرد می‌گویند!    

یادِ «قارچِ سمّی» اثرِ مرحوم «ملّاقلی‌پور» افتادم؛ دخترِ فیلم، «بیتا» به نامزدش علاقه‌ای ندارد و در اثنای تصادفی با سرداری از دوران جنگ، «دومان» آشنا می‌شود. زلف‌شان به هم گره می‌خورد و... فیلم دو سکانس دارد که بسی دوست می‌دارم:

بیتا در حالی که زخمِ صورتِ مَرد را پاک می‌کند: اصرارِ مادرم باعث شد، یه قول نیم‌بندِ ازدواج بهش بدم.
دومان: جوانِ خوبی به نظر میاد!
بیتا: من دنبال تکّۀ گمشدۀ خودم هستم. نگاه به امثالِ خودتون نکنید! جوونای امروزی؛ نه فقط پسرارو بگم، دختراشم همین‌طور، اصلاً نمیدونن چطور باید زندگی کنن! من حوصله ندارم بهش مردونگی و معرفت و... بچّه‌ست دیگه، بچّه!

در پایانِ فیلم، وقتی دومان در حالِ جان‌‌دادن است، دختر با لباسِ عروسی بالای سرش می‌رسد و می‌گوید: خستۀ عاصی! راحت شدی؟! چشمم به در بود که کی میای؟ وقتی صیغۀ عقدمو می‌خوندن، دیدمت! کاش دیر به دنیا اومده بودی!

 

تازه فکر کن که فیلم مالِ شانزده سالِ پیش است!

آآه! یادِ فیلمِ «هیوا»، به نظرِ من، غزل‌ترین فیلمِ ایرانی هم افتادم... ملّاقلی‌پور چه خوب بود و چه زود رفت! 

۳ موافق ۰ مخالف
ها ها ها
تازه الان مردای ما اصلاح و آرایش میکنن

بله! :)

چه خوب گفتی...

خوب خواندی.

هیچ کدام را ندیدم؛نه تصاویر را نه دو فیلم مذکور را
اما
با نظرتون چندان موافق نیستم؛شیمی اجتماع و به اتمسفرش(به قول عامیانه) اقتضائات روزانه را رقم میزنن؛اما شرایط و انتخاب هاست که حقایق را بروز میدن.
آنچه از جهان آراها دیده اید ناشی از شرایط و انتخاب است؛در حالی که آنچه در سطح جامعه ی امروز و در کوچه و خیابان می بینید زائیده ی اقتضائات.اصلا این دو همعرض نیستن که بشه مورد مقایسه قرار بگیرند و نهایتا منتج به برداشت و صدور نظریه بشن.
البته قبول دارم که فرهنگ نسل های بعد از انقلاب در هر دهه معدل چندین دهه در گذشته تغییر داشته ویکی از بارزترینشون همین نازپرورد بودنه.اما باید در بررسی بیشتر مداقه به خرج داد.

نظرِ شما محترم است.

متوجّه نشدم؛ اصلاً چه لزومی دارد که با هم مقایسه شوند؟ و چه ربطی به یادداشت دارد؟  هر زمانی شرایط و اقتضای خود را دارد و آدمی به فراخورِ آن انتخابی و عملی خواهد داشت. من در نسلِ امروز، در عمومِ نسلِ امروز، آن اراده و مرادنگی را نمی‌بینم. حالا گرچه در کشور جنگ نداریم ولی در عرصه‌های دیگرِ فرهنگی، اخلاقی، اقتصادی، علمی و... جنگی تمام‌تر و شدیدتر در جریان است و البتّه که اکنون هم با همین شرایط و اقتضائات، جوانمرد وجود دارد.      

البته مردها و زنانی هم امروز هستند که مرد و زن تربیت شده اند اگرچه کم هستند
نمونه اش مردان مدافع حرم و زنان شیر زن آنها که یک ساعت بودن با چنین مردانی را از یک عمر بودن با مردان بچه صفت بیشتر دوست دارند!

البته باید اعتراف کرد که کم شده اند!

+اقتضائات هر انتخابی همیشه هست انتخاب ها متفاوت است نمونه اش عافیت طلبی خیلی ها در دوران ساختن شرایط ظهور و تلاش برخی دیگر

اثباتِ شیء نفی ماعدا نمی‌کند و بله؛ حتماً اکنون هم مرد و قهرمان در عرصه‌های مختلف داریم، چنان که در گذشته هم سست‌ عناصر داشتیم.   

سلام علیکم

واقعا نسل حاضر چه مرد و چه زن نسبت به گذشته غیر قابل مقایسه شدند و اصلا خیلی صفات انسانی و اخلاقی از بین رفته اثراتش را هم در سطح جامعه میبینیم..... من فکر میکنم که منظور شخصیت فیلم و شما همان عموم و اکثریت بود و نکته ی دوستان را شامل نشود.

و علیکم السّلام؛

بله و سپاس بابتِ همراهی.

دوستان بُعدِ مثبتِ ماجرا را متذکّر شدند.

سلام
ملاقلی پور کارگردان  میم مثل مادر ؟
پس هیوارو باید ببینم 

مرد کجا بود خواهر ؟ به قول خودت اشباه الرجال !!

سلام؛

بله.

فیلم و کتاب و... سلیقه است؛ بسته به نگاه و عاطفه و پیش‌فرض‌هایت... من آن فیلم را دوست دارم! :)

تعبیرِ مولاست. سلام الله علیه.

فکر کنم اون زمان، شرایط و یه سری چیزای دیگه باعث میشده ره د ساله یه شبه طی بشه ...مثلا برای حسن باقری که می گفتن اصلا خانواده تصور اینکه فرمانده بشن را نداشتن و... وگرنه مدافعین حرم هم برای همین نسل هستن دهه شصت با همسرای دهه هفتاد
هست ولی کم است...😊

خیلی های دیگر هم چون باقری بودند و اتّفاقاً جبهه هم بودند و او نشدند. من خیلی شرایط را تعیین‌کننده نمی‌دانم.

:)

جهان آرا هم زود رفت ... :)

خیلی هم خوب! رفت پیِ زندگی‌اش. می‌ماند و این روزها را می‌دید؟!

به نظر شما دیدار با تتلو به بهانه تواب بودن و رسانه ای کردنش برای 4 میلیون فالور از نفس مطمئنه است ؟؟؟؟؟؟!!!!!
اگه روحانی این کارو میکرد دیگه تتلو "حر"نبود  "ابن زیاد "بود 
علت شکست شما اتصال به رانت قدرت و مطلق پنداری خودتن در همه چیزه 

اتّفاقاً بنده اصلاً این کار را نپسندیم. درضمن، آن زمانی که ماجرای آقای «علم الهدی» و کنسرت‌ها پیش آمد، یادداشتی نوشتم و گفتم که ایشان چه اشتباهِ بزرگی کرده است و... (+)  

بنده اصول‌گرایان را معصوم و علیه‌السّلام نمی‌دانم ولی حتمی بر اصلاح‌طلب‌ها ارجح هستند. برای یکی از دوستانِ وبلاگی نوشته بودم که ما بینِ بد و بدتر مخیّر هستیم.

نظرِ شما محترم است. :)

سلام بازم شما نسبت به خانم دکتر یونس دمکرات تری میزاری کامنت مخالف نظرت منتشر بشه 
القضه شما اصولگراها همه چیزو فراموش کردی که با مردم چه کردید من هرگز به موسوی وخاتمی رای ندادم ولی 92 و 96 به روحانی رای دادم وقتی دیدم در عاشورای 88 با مردم معترض چه کردند سخنان سردار همدانی را در سایت تابناک بخونین اینجا نمیشه نوشت 
من خواهر شهیدم از اون چادری های بدون ارایشم و....
 

سلام بر شما؛

ادّعای شما را که قبول ندارم، تازه اگر قبول هم بکنم، آقای رئیسی در آن جریان، چه گناهی مرتکب شده بود؟!

سرکارخانم! شما در قبال خونِ پاکِ برادرتان مسئول بودید و هستید. کاش بتوانید فردا بابتِ این رأی پاسخ‌گو باشید!

من نمی‌فهمم این جریان و ربطش را به بحث‌تان. گرچه الآن سخنانِ سردار را خواندم. پیش از ان از کسانی که فریب خوردند و با اشرار متفاوت بودند، صحبت کردند. خب لابد آن 5 هزار نفر شناسایی شدند و واقعاً از اشرار بودند. اشکال کجاست؟ مابقیِ پاسخ‌هایم چه؟ برای آن جوابی نداشتید؟

سلام دوباره
شاید جملاتم رسا نبود ولی وقتی از جهان آرا سخن گفته اید و بعد از  جوانانی که در سن کم فرمانده شده اند و سپس می نگارید که:به آن‌ها مرد می‌گفتند و الآن، به جماعتِ ذکورِ بی‌اراده، کودک و لای پَرِ قو بزرگ‌شدۀ ما هم مَرد می‌گویند؛من خواننده برداشتم این است که این دو نسل را مقایسه کرده اید.وگرنه عرض من هم همین بود که اصلا نباید مقایسه کرد.آنگاه شما از ضرورت مقایسه سخن می رانید که چه مقایسه چه ضرورتی دارد و ارتباطش با متن چیست....!!!!!!!!(شگفتا بانو.......)

با توجه به جوابی که م.ا  و کوثر متقی داده ایدکه به ترتیب(دوستان به بعد مثبت اشاره کرده اند و من خیلی شرایط را تعیین کننده نمی دانم)فکر کنم من جوابم را گرفته ام.ما حرف هم را فهمیده ایم و اشتباه برداشت از آنچه گفته ایم نداریم و با هم؛هم رای نیستیم.
ولی از نوشته متعجب شدم(شرایط را تعیین کننده ندانستن و .....)


جوابِ سلامِ دوباره؛

فرمودید ولی بله حتماً بنده دو نسل را با هم مقایسه کردم!

سؤالم هم از حضرتِ‌عالی این بود که چه لزومی دارد، شرایط و اقتضائات را با هم مقایسه کنیم؟ و اصلاً ارتباطی به یادداشتِ بنده ندارد.

عرضِ من این است که نسلِ جدید، در خیلی موارد از گذشته پسرفت داشته و واترقّیده‌است. شما آن را به شرایط و اقتضائات حواله دادید و من نپذیرفتم.

به نظرِ من شرایط تعیین‌کننده نیستند! انسان با قدرتِ اراده بر شرایط و محیط غالب است. تعجّب چرا؟!  

 

    

کامنت قبلی منم.از مضرات موبایل است که درد انسان را تباه می کند

:-)

قبول دارم انسان با اراده غالب است اما حسن باقری تا جنگی رخ نمیداد و ضرورت اقتضا نمی کرد و نیازی حاصل نمی شد که به حسن باقری فرمانده؛تبدیل نمی شد.چنان که در زندگینامه اش هم هست و دیدیم و دوستمان هم اشاره کردند که این توانایی برای خانواده اش هم عجیب بود.
عرضم این است که زمانی می شود فهمید هرکس چند مرده حلاج است که پای عمل میان باشد.الحق اوسع الاشیا فی التواصف و اضیقها فی التناصف.
چرا آنان را مرد می پندارید و جوتن امروزه را نه.در حالی که میدان عملی برای بروز داشته های جوانان امروز وجود ندارد.آنچه هم که باعث شده حداقل آن ها را در رادی همپای باقری ها نبینید اقتضائات دنیای امروز است که در زمان باقری ها نبوده.چه بسا در هنگام بروز شرایط همین جوانکهای ظاهرا بیجنم؛با وجود فصت انتخاب؛جوانمرد تر و رادتر از باقری ها باشند

شک نکنید که باقری و باقری‌ها اگر جنگ هم اتّفاق نمی‌افتاد، در عرصۀ دیگری سردار بودند و قهرمان!

من توضیح دادم که به نظرم، اکنون هم میدانِ عمل وجود دارد! حتمی که نباید جنگ و آتش باشد. ازقضا، میدانِ زندگی، اقتصاد، سیاست، فرهنگ و از آن‌ها بالاتر اخلاق و دین جنگ‌تر و سخت‌تر است که!  

نگاه کنید به دخترها و پسرهایمان! برای رفتن به یک سربازی عزا می‌گیرند، دخترها تا تمامِ امکاناتِ رفاهی را نداشته باشند، ازدواج نمی‌کنند، پسرها یا بابتِ مشکلاتِ اقتصادی و یا بابتِ عافیت‌طلبی و سبک‌بالی تن به ازدواج نمی‌دهند، اگر واردِ تحصیل می‌شوند، محلِّ اعتنا نیستند و مدرک‌زده هستند، پدر و مادر می‌شوند و فرزندانشان را به انحای مختلف شکنجه می‌دهند و...

دیروزی داشتم ماجرای ازدواجِ حسن باقری را می‌خواندم و نگاهِ خودش و همسرش و آغازِ زندگیِ مشترکشان و خرید و منزل و مراسم‌شان... آن هم زیبا و بشکوه بود. آن‌جا هم موفّق بود.‌

 

عجب واقعا ربطش را متوجه نمیشوید وقتی 5000 اراذل و اوباش با چاقو به جان معترضین میافتند (طبق گفته سردار )کاری که اول انقلاب با منافقین ما نکردیم اکنون سردار این کار را کرده 
میخواهید گفتمانی که با استفاده از زور به هر قیمتی پروپاگاندای رسانه ای یا به قول  اقای رییسی باسواد سیاسی بالا !!!!!!"پریکاتی "خودش را مطرح میکند وقتی تنها ابزار مخالفت صندوق رای است میخواستین بازم رای بیارین 

آهان! منظور از معترضین همان وحشی‌هایی است که سلاحِ گرم داشتند و آدم کشتند، در و دیوار را آتش زدند و... 

روحانی دست به هر کاری زد تا تختِ قدرت را از دست ندهد و نه نامزدِ موردِ پسندِ ما! 
من تاکنون هم که به شما پاسخ دادم، حوصله به خرج دادم و فکر کردم، مباحثه می‌کنیم. 
خداحافظ!

تازه خدا برکت بده به مهمانسرای امام رضا که به هر مسافر که وارد مشهد میشد غذای گرم میدادن و .....
از حالا تا 9 شب نمیتونم به نت وصل بشم شرمنده اگه جوابتونو ندادم 
اگرچه مردم در 29 اردیبهشت جواب همتونو دادن
راستش من هم ابتدا مانند شما نگاه می کردم.بعد سخنی شنیدم از مرحوم آیت الله معلم دامغانی رحمه الله که ایشون در جواب پدرم که چنین تعرضی به جامعه داشتند گفته بود:ما هم اگر جای آنها بودیم بهتر نمیشدیم؛و دیگر اینکه آقای رحیم پور ازغدی در جواب انتقادی که به همین موضوع(البته در مورد دختران و بدحجابیشون) در جامعه کنونی نسبت به قبل و بعد انقلاب و در آغازین سالهای انقلاب مطرح کرده بود ؛انتقاد را به همان دلایلی که من عرض کردم؛انتقاد صحیحی نمی دانست و می گفت در صورتی که آماری با این مسئله روبرو بشیم؛نتایج نشان دهنده بطلان انتقاد است.
بعد از این دو و کمی چاشنی اندیشه شخصی؛من هم به همانی رسیدم که عرض شد.

نظرِ شما و آن اساتید و بزرگان محترم است ولی بنده به آن نرسیدم.  

بانو هر انچه مثال آوردید در مورد همان نسل های قبل هم وجود داشته.شدت و ضعفش سر شرایط است.خوب می شود شرکت بالای همین جوانان را در انتخابات علی رغم کاستی های موجود حاکمیت را دلیل قوتشان دانست.و یا وجود مدافعان حرم و همسرانشان را و یا افزایش چشمگید هیئات مذهبی را؛و یا ارتقا خوب علمی کشور را و و و (همین طور میشه در رد دلایلی که آوردید هم دلیل آورد)
با این دلایل سلبی و ثبوتی به نظرم نمیشه اظهار نظر دقیقی کرد....

سپاس بابتِ توضیح و تنویرتان.

چشم؛ حتمی فکر می‌کنم. ولی هنوز هم در ذهنم، نسل‌های قبل قهرمان‌های بزرگ‌تر، شاعرانِ بهتر، اهلِ علمِ عارف‌تر و آدم‌های انسان‌تری داشتند...  

 

یک نکته دیگر را هم یادآور شوم و شما رو به خدا بسپارم؛آن هم اینکه آنچه گفتم را دال خوب دانستن قاطبه جوانان امروزی در نگاه من فرض نکنید بلکه مقصودم از همه آنچه گفتم  این بود که امثال باقری ها (با تمام احترامی که برایشان قائلم) در دوران ما هم هستند فقط زمینه بروز ندارند و شناخته نمی شوند.و در آخر
هر بیشه گمان مبر که خالی است
شاید که پلنگ خفته باشد
با درود و دعا

سپاس‌گزارم.

درسته که بخاطر انتخابات ناراحتین ولی درست نیست از دایره ادب خارج بشین "وحشی"خواهر من چند نفرشون سلاح گرم داشتن ؟سفسطه کافیه سال 60 اغلب منافقین مسلح بودن چندین هزار نفر ترور شدن ولی ما به اراذل و اوباش متوسل نشدیم من مطمئنم حضرت اقا هم روحشون از این قضیه مطلع نبوده همانگونه که از کهریزک خیلی ناراحت شدن 
شما تازه مصاحبه سردارو خوندی اونوقت فکر میکنی خیلی از همه چیز خبر داری 
شماها اقلیت پرسر و صدایی هستین گه وقتی کم میارین از رهبری و اسلام وانقلاب مایه میزارین ...این دفعه که دیگه خیلی عرصه تنگ شد از امیرتتلو !!!!!
میگن  با کسی که به خودش قول داده چیزی را متوجه نشه  بحث کردن بیهوده هست 
آره هیوا عالیه
این فصل را با من بخوان باقی فسانه است...

این فصل را بسیار خواندم، عاشقانه‌ست

حالتونو می فهمم چون  خودم پیشینه اصولگرایی دارم . از این گذشته خواهر اصولگرایی دارم که مثل شما اول شروع به بحث میکنه بعد وقتی دلایل من را شنید ومثل شما کم اورد میگه من بحثی ندارم 
وای یه مطلبی اومد جلوی چشمم که توصیه کرده بود به آقایون برای جذاب شدن جلوی خانم ها چه کنن!
خدای من، تمیز کردن ابرو و ناخن هم جزءش بود!
دیگه حالم به هم میخوره از این جور نر ها!
و البته ماده هایی که جذب این ها می شن...
هووووع
عده ای از مرد های امروزی حتی یک نر درست و درمون هم نیستن، چه برسه به مرد!

مرضیّه! در حدِّ نر و مادّه! :))

میبینم ذکر خیرم همه جا هست! میگم خواهر عزیز بیا من کلید بیمارستان رو بدم خدمت آبگینه عزیز بیاد جواب بده به تعدادی کامنتهای احمقانه اونجا.. به خدا خودم دیگه از نفس می افتم بچه ها پاسخ میدن.. باز اینا از رو نمیرن.. ده بار گفتم ول کنید دیگه. جواب بدی، دلیل بیاری، محترمانه حرف بزنی، خواهش بکنی، فحششون بدی  باز مثل.. لا اله الا الله...  آقا شما چه میکنید هرچی آدم فرهیخته است خواننده وبلاگ شماس!! من و بچه هام مردیم اون طرف..  من هنوز دارم کامنتای مشعشع شبه خوارج احمدی نژادی و منتقدان تتلو رو دریافت میکنم.. چرا ؟! بعد چه اصراری دارن حتما کامنت بگذارن؟! چه اصراری دارن نمایش داده بشه نظرات مشعشعشون. خب مگه شما کم سایت و کانال و اینستا دارین؟ برین همونجا کامنت بذارین همو تایید کنید.. ول کنید دو تا وبلاگ رو. طاقت حتی یک صدای مخالف رو ندارن. اصرار هم دارن که ما رو هدایت کنن! عزیزم هرچی شما فکر کردید و نظرتون تغییر کرد، ما هم مثل شما.. 
راستی پست قبلیت رو پرینت گرفتم و گذاشتم روی میز یکی از همان جوانهای نسلهای قبل.. به نظرم زیباترین تحلیل از چرایی شکست بود..  

:))

بی‌خیال؛ اصلاً محل نذار!

لطف داری، حتمی! ممنونم.

در نهال قد این جلوه فروشان مجاز

جلوه ای نیست که بر خاک کشاند ما را


امروز مجالی دست داد و خیلی از وب ها را خواندم. منجمله دو نوشتۀ اخیر این وب با همه نظرات و پاسخ هایش را، 

خدا قوت و دست مریزاد.


سپاس‌گزارم. لطف کردید.

برای شما با آن همه تلاش و زحمتِ مذکور، نه‌خسته و خدا قوّت!

اِن‌شاءلله که مأجور باشید!‌

دکتر یونس چیه اینقدر بی ادب شدین اینجوری ابروی هممون که با سهمیه دکترا گرفتیم میره یعنی چه کامنت احمقانه ؟اینجا ...میدون نیست کسی هم گنده لات نیست 
هر وقت  جواب دادین که چرا سال 88 احمدی نژاد با تهمت به هاشمی و ناطق لقب دزد گیر 88 را گرفت و رییس جمهور شد ولی به هاشمی اجازه دفاع ندادن و در واقع با رای حرام در نظام اسلامی به قدرت رسید ....من دستتونو میبوسم و دوباره اصولگرا میشم ...بهانه رسانه ملی این بود که قانونی برای دفاع نسیت که هاشمی از خودش دفاع کنه اگه میخواستن میتونستن به احمدی نؤاد تذکر بدن 
به احمدی نژاد تذکر بدن تو جلسه بعدی تلویزیونی بطور تلویحی صحبتاشو تصحیح کنه ولی نه نیاز داشتن هاشمی رو بکوبن با نیتی که واضحه 
تهمت جهل هم نزنین اگه بخوام از ادبیات اشنای خودتون استفاده کنم عزیز دل سابقتون "معجزه هزاره سوم"توصیه ای جهت استفاده از اب برای سوختگی دارن !!!!!!
ابگینه خانوم فکر کنم از فردا کامنت دونی رو فیلتر میکنی 

بنده ی شیطان! تو بیماری.. ای کاش به روانپزشک مراجعه کنی .. بیچاره اطرافیانت که مجبورن تحملت کنن... لازم نیست با تغییر نام و آی دی کامنتهای احمقانه تون رو به گوش ما برسونید از چینش کلمات و نحوه ی تحلیل هاتون مشخصه که فقط شبه خوارجی مثل شما برای توجیه احمدی نژاد به هر استدلال احمقانه ای روی میاره و به هرچیزی چنگ میزنه.. میدونم که از اذیت کردن دیگران و لج بازی لذت میبرید... خوش باشید.. کامنتهاتون در وبلاگ من به هر اسمی اعم از عدالتخواه و کوفت و زهر مار به زباله دانی میرن.. بیایید همینجا و عقده گشایی بکنید. کلن هر چند وقت یکبار رو یه وبلاگ کلید میکنی! خدا به آبگینه رحم بکنه.. 
آبگینه جان این انسان یه مریض روانیه. وبلاگ تو رو پیدا کرده، تسلیت عرض میکنم. خدایا از شر شیاطین جن و انس به خودت پناه میبریم.. 

باور کن، اصلاً نخواندم که چه نوشته و من این‌قدر اذیّت نیستم! :)
ممنونم بابتِ لطفت.

دکتر یونس ""سلام سلام ""این دستور قرانیه 
به روح برادر شهیدم هرگزبه اسم عدالتخواه یا احمدی نژادی دیگری کامنت نزاشتم من از محمود سال 88 بعد از مناظره کذایی برای همیشه دل بریدم (وقتی احتمالا  شما عاشقش بودین ) و به محسن رضایی رای دادم 
ممنونم از شما و ابگینه خانوم که مثل بقیه اصولگرایان """باعث شدین در مسیر اصلاح طلبی مصمم تر بشم """چون پاسخ و دلیل و برهانی برای سوالاتی که ازتون میشه ندارین  و به تهمت و توهین و جیغ و داد متوسل میشین با همین فرمون حرکت کنین سال 1400 میشین 10 میلیون  حسابی عصبی هستین ولی موقع عصبانیت اب خنک موثر تره تا فحش و ناسزا !!!!!!!!
انکس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند 
بحث ازادی بیان خوبه ولی برای دیگران !!!!!
من براتون کامنت گذاشتم بعد از دو سه روز دیدم جواب ندادین عمومیش هم نکردین  قبلا تو کامنتاتون ابگینه رو دیده بودم لینک شدم 
دقیقا صفاتی رو که به من نسبت دادین من در شما میبینم  شاید این التزام سیاسی بودن توی ایرانه که همه جناح مقابلو دگم میبینن؟ ومن چون خودم اصولگرا بودم میدونم فرق شما با اصلاح طلبا تو پذیرش تعبدی مسایله وبه همین دلیل روز به روز ازامارتون کم میشه  مثلا اقای هاشمی که فوت کرده بود یکی نوشته بود وقتی اقا گفتن حجت الاسلام چرا میگین ایت اله این دیگه خیلی دگم اندیشیه ایشون که فتوا نداده .علمای خیلی اعلم مثل جوادی املی و مظاهری ایشونو ایت اله خطاب کردن !!!!!!! خنده داره ولی واقعیه 
من از روی دلسوزی براتون کامنت میزارم حالتونو میفهمم سال 76 خودم همین حالو داشتم بخصوص که فرزند شهید هستین وبیشتر نگران تندرویهاتون میشم .میتونین بگین نگران نشو اینجا نیا به قول ابکینه باید به وحشی ها حمله کرد از احمدی نژاد احتمالا تازه بدتون اومده ولی من تعبدی فکر نکردم 88 شناختمش. البته همجنان  تاثیرایشون روی شما از نگارش و نوازش و لطفی که به خوانندگانتون دارین  مشخصه 
اتفاقا تو اینترنت سرچ کردم جواب به درد بخوری ندیدم دیدم شما پزشکین تصور کردم ازاد اندیشین شاید لینک معتبری را معرفی کنین خواستم دلایل اون کم لطفی ها را به هاشمی و....قضایای روز عاشورا و ....بدونم  که؟؟؟؟؟؟ فقط اگه تو مسایل سیاسی هم مثل قضاوت امروزتون باشین که!!!!
جالبه من جوابیه دکتر یونس رو دیدم ودر جواب ایشون کامنت اخر قلمی گردید 
البته گویا کامنت ایشون ناپدید شده به یابنده محترم مژدگانی  داده خواهد شد !!!!!!!!!!!!!!!!
بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِیمِ
الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد
وَ
عَجِّل فَرَجَهُم!
پیوند ها
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان